• Wakacyjne życzenia

  Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice…         

   

  Dziękujemy za cały rok szkolny pełen miłych przeżyć, nowych doświadczeń

  i sukcesów. Życzymy wszystkim słonecznych,

  bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku,

  wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi

  i wielu niezapomnianych wrażeń.

         Do zobaczenia we wrześniu.

   Dyrekcja i personel Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Żywcu

   

 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY ORAZ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

        18 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy, uroczysty, radosny dzień, pełen zadumy oraz wzruszeń, ponieważ odbyła się wyjątkowa uroczystość, uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia roku szkolnego. Na ten dzień dzieci z grupy sześciolatków zaprosiły swoich rodziców, Panią Dyrektor oraz grono pedagogiczne. Przedszkolaki zaprezentowały w ten szczególny dzień, przepiękny program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, gra na instrumentach muzycznych oraz taniec.        

  Był to dzień niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i całego grona pedagogicznego. Skończył się czteroletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie nowych obowiązków.

  Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy ukończenia przedszkola, zdjęcia oraz słodki upominek. Nie zabrakło też podarunków dla rodziców od dzieci z okazji ich święta.

  Uroczystość przebiegła w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie. Dzieciom natomiast życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

   

 • Zakończenie realizacji projektu

  Miasto Żywiec/ Miejski Zarząd Szkół i Przedszkoli zakończył 30.06.2019r. realizację projektu:

   

  „Program zajęć podnoszących jakość edukacji przedszkolnej i wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z przedszkoli w Żywcu”.

  Projekt był dofinansowany z Funduszy Europejskich. 

   

  Realizatorami projektu było 7 przedszkoli żywieckich:

  - Przedszkole nr 1 w Żywcu,

  -  Przedszkole nr 6 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 9 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 10 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 11 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 12 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 13 w Żywcu,

   

  W ramach projektu realizowano następujące zajęcia:

  - Psychoruchowa terapia dzieci,

  - Rehabilitacja ruchowa,

  - Komunikacja alternatywna – Makaton,

  - Holistyczne poznawanie rzeczywistości,

   

   

 • Wyjście do Figloraju!

  Dnia 19.06. grupa 4- latków wybrała się do Figloraju.

  Zabawa była cudowna!!!!

   

   

 • Festyn Rodzinny

  17 czerwca odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez naszą placówkę. W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników dziękujemy sponsorom i rodzicom za liczny udział oraz pomoc podczas przygotowań.

  Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia!  :) 

   

   

 • Konkurs plastyczny "UŚMIECHNIJ SIĘ"

  06 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego  pt. „Uśmiechnij się”, który po raz XV organizował Gabinet Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci w Żywcu. Impreza odbyła się w Żywieckim Ratuszu w obecności  pana Burmistrza Miasta Żywiec.

  Julia U. z grupy 5-6-latków zdobyła zaszczytne I miejsce w kategorii dzieci 6-letnich, zaś Klara K. - III miejsce w  kategorii dzieci 5-letnich. Za uczestnictwo w konkursie dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody, które sprawiły im wiele radości. Jesteśmy dumne z osiągnięć naszych wychowanków.

 • Wycieczka do Figloraju z okazji Dnia Dziecka

  Tym razem dzieci z naszego przedszkola (grupa 3-4 latków) wybrały się autokarem do Figloraju. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie dzieciom możliwości radosnego spędzenia czasu.

 • Dzień Mamy i Taty oraz Uroczystość zakończenia roku szkolnego w grupie 5,6 latków

  12 czerwca dzieci z grupy 5,6 latków zaprosiły do Przedszkola swoich Rodziców na Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia roku szkolnego. Z tej okazji zaprezentowały piękną inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz krótki program słowno – muzyczny.  Wielotygodniowe przygotowania przyniosły wspaniały efekt, przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem, znakomicie wcieliły się w swoje role. Było wesoło i z humorem, a momentami wzruszająco, tak, że i łezka zakręciła się w oku.

  Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy,  życzymy wesołych, radosnych i bezpiecznych wakacji. A tym milusińskim, którzy od września  rozpoczną naukę w szkole życzymy, aby była to dla nich wspaniała przygoda, pełna radości i sukcesów.

  Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci, i choć za chwilę staną się uczniami, niech zawsze będą takie radosne, spontaniczne i dobre.

 • FESTYN RODZINNY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

  ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI NA FESTYN RODZINNY,

  KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 17.06. W GODZINACH 15.00 – 18.00

   

  ZAPEWNIAMY ATRAKCJE:

  - WSPANIAŁĄ ZABAWĘ Z ANIMATORAMI

  - CIEKAWĄ LOTERIĘ FANTOWĄ

  - KIEŁBASKI Z GRILLA

  - ZIMNE NAPOJE

  - KAWA, HERBATA

  - CIASTO

   

  WSTĘP WOLNY

  CAŁY DOCHÓD Z FESTYNU BĘDZIE PRZEZNACZONY NA RZECZ DZIECI!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  ​​​​​​​

 • Sześciolatki w parku

  Sześciolatki w parku

  Korzystając z pięknej, słonecznej pogody i ostatnich dni w przedszkolu grupa dzieci 6- letnich w dniu 6 czerwca wspólnie ze swoimi Paniami wybrała się na spacer do Parku w Żywcu. Po przyjemnym spacerze i zabawach w parku przyszedł czas na wymarzony i najbardziej wyczekiwany odpoczynek w … kawiarni :)  Lody dały ochłodę w tak upalny dzień! Takie atrakcje lubimy najbardziej.

 • Dzień Mamy i Taty w grupie 3-4 latków

  W naszym przedszkolu 27 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa 3-4 latków zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski.

  Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

  Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

  Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 • KONCERT GALOWY LAUREATÓW „PIOSENKI MOJEJ MAMY”

  1 czerwca 2019r. w Amfiteatrze pod Grojcem odbył się Koncert Galowy Laureatów „Piosenki Mojej Mamy”, objęty pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty.

  W koncercie tym pod kierunkiem Pani Gabrieli Kolonko wzięły udział Milenka i Lenka z grupy sześciolatków. Dziewczynki odebrały z rąk Pana Burmistrza Antoniego Szlagora nagrody oraz dyplomy. Po rozdanych nagrodach wszyscy laureaci zaprezentowali swoje piosenki.

  Życzymy Milence i Lence dalszych sukcesów!!!

   

   

   

 • ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE I W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W ŻYWCU

  W piątek grupa sześciolatków odwiedziła Szkołę Podstawową nr 9 w Żywcu. Przedszkolaki zwiedziły szkołę, a następnie wzięły udział w zajęciach otwartych w klasie I. Dzieci miały możliwość integracji z pierwszoklasistami poprzez ciekawe zabawy, które poprowadziła wychowawczyni klasy pierwszej, a następnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały piękne laurki dla swoich rodziców.

  Dziękujemy pierwszoklasistą i ich pani za bardzo miłe i ciepłe przyjęcie.

   

   

 • Spektakl "Alicja w Krainie Czarów"

  30 maja grupa dzieci 6- letnich i grupa maluszków wzięła udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Alicja w Krainie Czarów” w Miejskim Centrum Kultury „Papiernik” w Żywcu.

  Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć dzieci z MCK „Papiernik”, a wśród nich naszych absolwentów.

  Choreografię do spektaklu przygotowała Pani Ewa Bąk, scenografię Pani Agnieszka Kastelik, a koordynatorem była Pani Lilianna Pieńkowska.

  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

   

   

 • Przegląd Piosenki Mojej Mamy 2019

  W dniach 21-22 maja 2019r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu odbył się przegląd „Piosenki Mojej Mamy” pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty.

  Celem festiwalu było m.in. wyłonienie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

  W przeglądzie tym, przygotowane pod kierunkiem Pani Gabrieli Kolonko, udział wzięły dzieci z grupy sześciolatków: Milenka, Lenka, Martynka, Michał, Julcia i Kuba.

  W przeglądzie „Piosenki Mojej Mamy” I miejsce zdobyły Milenka i Lenka, które wystąpiły w duecie z piosenką „Kolorowy wiatr”.

  Dziewczynki zaprezentują się na Koncercie Galowym Laureatów 1 czerwca 2019r. w Amfiteatrze pod Grojcem.

  Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi oraz pięknego występu.

 • „KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA” 2018/2019

  Działania edukacyjne „Klub zdrowego przedszkolaka” przeprowadzane były w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia” w placówkach przedszkolnych. 
  W związku z tym, że najmłodsi są najbardziej chłonni wiedzy, ale przede wszystkim skłonni do wypracowania nawyków zdrowego stylu życia, które niewątpliwie zaowocują w ich przyszłości.  Zajęcia pt. „Klub zdrowego przedszkolaka”, mają na celu uświadomienie najmłodszemu pokoleniu jak ważne jest zdrowie oraz przyczynienie się do ukształtowania nawyków zdrowego stylu życia.  Zajęcia dla dzieci prowadzone były przez nauczycieli przedszkolnych i poruszały zagadnienia tj.:

  •    prawidłowe odżywianie
  •    aktywność fizyczna
  •    higiena rąk/profilaktyka chorób zakaźnych
  •    promieniowanie słoneczne
  •    rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego)

  Zdjęcia z realizacji programu w naszym przedszkolu umieszczone zostały w galerii, w folderze "Klub zdrowego przedszkolaka". 

   

 • Festiwal Artystyczny "Moja Pasja"

  W dniach 14-16 maja 2019r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu odbył się festiwal artystyczny „Moja Pasja” pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty.

  Celem festiwalu było m.in. stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego uczestników oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z kulturą.

  Festiwal „Moja Pasja” obejmował takie kategorie jak: zespoły muzyczne, zespoły teatralne oraz zespoły taneczne.

  W festiwalu tym udział wzięły dziewczynki z grupy sześciolatków, które przygotowane pod kierunkiem Pani Gabrieli Kolonko wystąpiły w kategorii: zespół muzyczny pn. „Śpiewające Nutki”, zaśpiewały utwór „Małe skrzydła” i zdobyły III miejsce. Oprócz tego wystąpiły w kategorii: zespół taneczny pn. „Jedyneczki”, zaprezentowały one taniec współczesny, za który zdobyły II miejsce.

  Gratulujemy dziewczynkom zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Konkurs Recytatorski

  Konkurs Recytatorski

  W dniu 9 maja 2019 roku w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbył się konkurs recytatorski pt. „Tuwim znany i lubiany”.

  Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczczenie 125 rocznicy urodzin Juliana Tuwima.

  W konkursie tym, wzięły udział dzieci:

  - z grupy sześciolatków: Kuba, przygotowany pod kierunkiem Pani Gabrieli Kolonko

  - z grupy pięcio i sześciolatków: Marlenka, przygotowana pod opieką Pani Stanisławy Buławy

  - z grupy pięciolatków: Lenka, przygotowana przez Panią Beatę Pułkę.

  W konkursie tym I miejsce zdobył Kuba z grupy sześciolatków, II miejsce Lenka z grupy pięciolatków.

  Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi w pokonaniu tremy oraz pięknej recytacji wierszy.

   

 • XXVI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MIESZKAM W BESKIDACH

  Ksawery oraz Ania z grupy sześciolatków wzięli udział w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”.

  Celem konkursu było rozbudzenie i poszerzenie szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej, jak również zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego.

  W konkursie tym Ksawery zdobył I miejsce a Ania wyróżnienie. 23 kwietnia 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się spotkanie z laureatami konkursu. W tym dniu Ksawery odebrał nagrodę oraz dyplom.

  Serdecznie gratulujmy!!!

  XXVI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MIESZKAM W BESKIDACH - Obrazek 1  XXVI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MIESZKAM W BESKIDACH - Obrazek 2

   

 • Informacja

  Szanowni Rodzice, informujemy, że od 24 kwietnia (środa) zajęcia edukacyjne będą odbywać się w grupach zgodnie z planem pracy Przedszkola.

  Placówka nadal pozostaje w gotowości strajkowej do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować. 

strona: