• Warzywa znane i lubiane

  W październiku 6- latki utrwalały wiadomości o warzywach i owocach. Wycieczka do ogrodu i sadu wprowadziła dzieci w ulubioną przez nich tematykę przyrodniczą.

  Starszaki wiedzą już czym różnią się sady od ogrodów warzywnych; wykonali i skosztowali sałatkę owocową. Towarzyszyli paniom przy pieczeniu ciasta czekoladowego z cukinią i babeczek bananowo- marchwiowych. A buraczki, ziemniaki i marchewki wykorzystali do stemplowania sylwet „drzew z klimatem”.

 • Nasze ukochane drzewa

  W piątek, 11.10. dzieci z grupy 5 latków brały udział w zabawach przyrodniczo - badawczych w okolicy naszego  przedszkola. Dzieci miały okazje poznawać świat poprzez zmysły. i przeprowadzały obserwacje przyrodnicze. Dotykały korę, wąchały mech, przez lupę oglądały również korę oraz kształtowały więź emocjonalną z przyrodą.

  Piękne są jesienne drzewa. 

 • Idzie jesień przez ogród i sad

  Przedszkolaki przez cały tydzień przynosiły do przedszkola owoce i warzywa - dzieci przypomniały sobie ich nazwy, segregowały je, liczyły, porównywały i klasyfikowały – układały je w kąciku przyrodniczym. W trakcie zajęć dzieci częstowały się owocami, które przyniosły. Przedszkolaczki na zajęciach plastycznych wyklejały dynię różnorakimi ziarnami.

  Uwieńczeniem tygodnia „ Idzie jesień… przez ogród i sad” była zajęcia kulinarne – dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały babeczki marchewkowe. Dzieci ważyły składniki potrzebne do zrobienia babeczek, tarły marchewki, wkładały ciasto do foremek, poznawały nowe zapachy przypraw, które były wykorzystywane przy robieniu masy. Zwieńczeniem była degustacja przepysznych babeczek, które wszystkim smakowały.

 • "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

  Nasze przedszkole, a dokładnie grupa 5 - latków przystąpiła do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Grupa dostała pluszowego przyjaciela, który będzie wędrował po domach dzieci. Zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę. 

  Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

  W ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury dzieci będą brały udział w następujących modułach:

  1. Mały Miś  - Czytające Przedszkolaki

  a) czytamy w przedszkolu

  b) czytamy w domu

  2. Misiowy wolontariat

  3. Dzień Pluszowego Misia

  4. Mały Miś i prawa dziecka

  5.Bezpieczni z Małym Misiem

  6. Zmisiowany Dzień Matematyki

  7. Mali przedsiębiorcy

   Serdecznie zapraszam wszystkich naszych Rodziców do włączenia się do w/w projektu.

 • Witaminki, witaminki - 5 latki robią sok owocowy.

  W piątek dzieci z grupy 5 latków  wyciskały sok z owoców wcześniej przyniesionych do przedszkola.  Wszyscy mieli okazje spróbować sok wieloowocowy. Wyciskaliśmy jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie, winogrona, kiwi, banany, maliny i jeżyny oraz figę i limonkę. Na końcu dodaliśmy kilka kropel mleczka kokosowego. Sok był przepyszny, a po chwili wszystkie kubki były puste!!!!!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Jemy owoce i warzywa!

  Miesiące wrzesień i październik są zawsze bogate w tematykę związaną z darami sadów, ogrodów i warzywniaków. Dzieci z naszego przedszkola uczą się jakie bogactwo mają w sobie warzywa i owoce, i w jakiej formie możemy je spożywać, by były dla nas zdrowe i smaczne.

  Robimy sałatki, soki, a nawet pieczemy ciasta owocowo – warzywne.

  W piątek (4.10) przedszkolaki z grupy 5,6 - latków robiły sałatkę owocową oraz sok owocowo – warzywny. W sałatce owocowej oprócz naszych polskich owoców znalazły się również banany, mango i kiwi. Samodzielne krojenie i mieszanie sałatki okazało się bardzo łatwe, a potrawa była przepyszna.

  Równie smaczny był sok ze świeżych jabłek, gruszek, śliwek, marchewek i pomarańczy. Największym zaskoczeniem było dodanie odrobiny buraka, dzięki któremu sok uzyskał piękny kolor i kolejną dawkę witamin.

  Lubimy takie zajęcia!!! Mniam, Mniam…….

 • Ogłoszenie

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku – Białej zaprasza na:

  Szkolenie pt.: „Warsztaty dotyczące przygotowania i złożenia wniosku o płatność w Lokalnym Systemie Informatycznym (EFS)”. W spotkaniu weźmie udział pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

  Termin i miejsce:

  Termin: 8 października 2019r.

  Godziny szkolenia: 10.00 – 14.00

  Miejsce: Lokalny Punkt Informacyjny w Bielsku – Białej, ul. Cieszyńska 367 (sala konferencyjna II piętro)

  Tematyka szkolenia:

  Na szkoleniu zostaną poruszone następujące kwestie:

  1. Uzupełnienie rejestru zamówień i postępowań o dokumenty wymagane przy złożeniu wniosku o płatność.
  2. Przygotowanie wniosku o płatność.
  3. Baza uczestników projektu – PEFS.
  4. Baza personelu projektu.
 • Ruch uliczny

  Bądźmy ostrożni !!!

  Utrwalamy zasady ruchu drogowego. Dzieci z grupy 5-latków wykonały makietę ruchu drogowego. Było dużo radości i zadowolenia z efektów naszej wspólnej zabawy.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na Rynku Żywieckim

   

  18 września trzy najstarsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na żywieckim rynku, który, tak jak w ubiegłym roku, został zorganizowany przez Przedszkole Nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg. Pomimo chłodu i zachmurzonego nieba było bardzo wesoło i kolorowo.

  Pan Marek Czul – zastępca Burmistrza Miasta Żywca wręczył przedszkolakom klucz do bram miasta, następnie wspólnie z przedszkolakami obserwował kolorowe balony wypuszczone w niebo. A potem była radosna zabawa przy dźwiękach znanych melodii oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wesoły taniec najmłodszych spodobał się nawet słońcu, które na końcu wyjrzało na chwilę zza chmur.

  Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i integrację!

  Do zobaczenia za rok!

 • Zebranie z rodzicami!

  Zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się 05.09.2019r. o godzinie 15.30 na sali audiowizualnej w naszym przedszkolu! 

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w oddziale przedszkolnym mieszczącym się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu

  Serdecznie zapraszamy dzieci zapisane do oddziału przedszkolnego znajdującego się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 (ul. Dworcowa 26) w poniedziałek 2 września 2019 roku.

  Oddział czynny od 7:00 do 16:00.

                                                                                        Do zobaczenia!

   

   

 • Wakacyjne życzenia

  Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice…         

   

  Dziękujemy za cały rok szkolny pełen miłych przeżyć, nowych doświadczeń

  i sukcesów. Życzymy wszystkim słonecznych,

  bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku,

  wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi

  i wielu niezapomnianych wrażeń.

         Do zobaczenia we wrześniu.

   Dyrekcja i personel Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Żywcu

   

 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY ORAZ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

        18 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy, uroczysty, radosny dzień, pełen zadumy oraz wzruszeń, ponieważ odbyła się wyjątkowa uroczystość, uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia roku szkolnego. Na ten dzień dzieci z grupy sześciolatków zaprosiły swoich rodziców, Panią Dyrektor oraz grono pedagogiczne. Przedszkolaki zaprezentowały w ten szczególny dzień, przepiękny program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, gra na instrumentach muzycznych oraz taniec.        

  Był to dzień niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i całego grona pedagogicznego. Skończył się czteroletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie nowych obowiązków.

  Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy ukończenia przedszkola, zdjęcia oraz słodki upominek. Nie zabrakło też podarunków dla rodziców od dzieci z okazji ich święta.

  Uroczystość przebiegła w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie. Dzieciom natomiast życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

   

 • Zakończenie realizacji projektu

  Miasto Żywiec/ Miejski Zarząd Szkół i Przedszkoli zakończył 30.06.2019r. realizację projektu:

   

  „Program zajęć podnoszących jakość edukacji przedszkolnej i wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z przedszkoli w Żywcu”.

  Projekt był dofinansowany z Funduszy Europejskich. 

   

  Realizatorami projektu było 7 przedszkoli żywieckich:

  - Przedszkole nr 1 w Żywcu,

  -  Przedszkole nr 6 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 9 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 10 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 11 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 12 w Żywcu,

  - Przedszkole nr 13 w Żywcu,

   

  W ramach projektu realizowano następujące zajęcia:

  - Psychoruchowa terapia dzieci,

  - Rehabilitacja ruchowa,

  - Komunikacja alternatywna – Makaton,

  - Holistyczne poznawanie rzeczywistości,

   

   

 • Wyjście do Figloraju!

  Dnia 19.06. grupa 4- latków wybrała się do Figloraju.

  Zabawa była cudowna!!!!

   

   

 • Festyn Rodzinny

  17 czerwca odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez naszą placówkę. W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników dziękujemy sponsorom i rodzicom za liczny udział oraz pomoc podczas przygotowań.

  Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia!  :) 

   

   

 • Konkurs plastyczny "UŚMIECHNIJ SIĘ"

  06 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego  pt. „Uśmiechnij się”, który po raz XV organizował Gabinet Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci w Żywcu. Impreza odbyła się w Żywieckim Ratuszu w obecności  pana Burmistrza Miasta Żywiec.

  Julia U. z grupy 5-6-latków zdobyła zaszczytne I miejsce w kategorii dzieci 6-letnich, zaś Klara K. - III miejsce w  kategorii dzieci 5-letnich. Za uczestnictwo w konkursie dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody, które sprawiły im wiele radości. Jesteśmy dumne z osiągnięć naszych wychowanków.

 • Wycieczka do Figloraju z okazji Dnia Dziecka

  Tym razem dzieci z naszego przedszkola (grupa 3-4 latków) wybrały się autokarem do Figloraju. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie dzieciom możliwości radosnego spędzenia czasu.

 • Dzień Mamy i Taty oraz Uroczystość zakończenia roku szkolnego w grupie 5,6 latków

  12 czerwca dzieci z grupy 5,6 latków zaprosiły do Przedszkola swoich Rodziców na Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia roku szkolnego. Z tej okazji zaprezentowały piękną inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz krótki program słowno – muzyczny.  Wielotygodniowe przygotowania przyniosły wspaniały efekt, przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem, znakomicie wcieliły się w swoje role. Było wesoło i z humorem, a momentami wzruszająco, tak, że i łezka zakręciła się w oku.

  Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy,  życzymy wesołych, radosnych i bezpiecznych wakacji. A tym milusińskim, którzy od września  rozpoczną naukę w szkole życzymy, aby była to dla nich wspaniała przygoda, pełna radości i sukcesów.

  Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci, i choć za chwilę staną się uczniami, niech zawsze będą takie radosne, spontaniczne i dobre.

 • FESTYN RODZINNY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

  ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI NA FESTYN RODZINNY,

  KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 17.06. W GODZINACH 15.00 – 18.00

   

  ZAPEWNIAMY ATRAKCJE:

  - WSPANIAŁĄ ZABAWĘ Z ANIMATORAMI

  - CIEKAWĄ LOTERIĘ FANTOWĄ

  - KIEŁBASKI Z GRILLA

  - ZIMNE NAPOJE

  - KAWA, HERBATA

  - CIASTO

   

  WSTĘP WOLNY

  CAŁY DOCHÓD Z FESTYNU BĘDZIE PRZEZNACZONY NA RZECZ DZIECI!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  ​​​​​​​

strona: